Led Zeppelin, dağıldıktan sonra ilk ve son kez Aralık 2007’de Londra 02 Arena’da birlikte çalmış ve konser vermişti. O günden sonra grubun efsane gitaristi Jimmy Page, grubun yeniden toplanmasını istemişti ve Robert Plant’e yeni konser tekliflerinde bulunmuştu. Ancak Robert Plant, bu teklifleri reddetmişti ve “Led Zeppelin’in yeniden bir araya gelme şansı sıfır” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Jimmy Page, The New York Times’a açıklama yaptıve Robert Plant’in Led Zeppelin’in bir araya gelmesini istememesinden sıkıldığını söyledi. Page tam olarak şunları kaydetti:

Robert Plant’in geçen sene “2014 için hiçbir planım yok, hem diğer iki Zeppelin üyesinin ne düşündüğünü bilmiyoruz” dediğini anlatmıştım. Aslında diğer iki üyenin ne düşündüğünü biliyor. Herkes bir arada yeniden çalmak istiyor. Robert bizimle oyun oynuyor ve dürüst olmak gerekirse bundan çok sıkıldım. Şarkı söyleyemiyorum, bu yüzden tek başıma bir şey yapamam.

Jimmy Page ayrıca Led Zeppelin’in yeniden bir araya gelmesini çok istediğini vurgulayarak şunları söyledi: 

Gözlerimde hala o pırıltı var, hala gitar çalabiliyorum. Bu yüzden kendi müziğimi yeniden şekillendirmek, gitara odaklanmak istiyorum.

Bu açıklamalardan sonra neler olacağını bekleyip göreceğiz.