Avusturyalı Metal Underground sitesi, Amon Amarth’ın davulcusu Jocke Wallgren ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda Jocke Wallgren, Amon Amarth kariyeri hakkında şunlardan bahsetti:

“Amon Amarth ile turneye çıkmak harika bir duygu, diğer gruplarla da tura çıktım ama itiraf etmeliyim ki bu sefer farklı bir tecrübe oldu. Bu konuda çok heyecan duyduğum için söyleyeceklerim bu kadar. Her günümüz eğlenceli geçiyor. Kalabalık çok iyi, ekip çok iyi.

Amon Amarth şuan benim tek grubum ama insanlar sanırım Amon Amarth gibi büyük bir grubunuz olunca başka işlerle uğraşmanın çok zor olduğunu kolay anlayamıyor. Evimde zaman geçiremiyorum, yılın dörtte üçü turda geçiyor diyebilirim. Bu yüzden diğer şeylerin de devam etmesi çok zor.”

Amon Amarth’a dahil olmasında Jomsviking’in davul kayıtlarında çalan Tobias Gustafsson’un gruba önerisinin payı olduğunu belirten Wallgren, Amon Amarth’da çok mutlu olduğunu ve uzun vadeli bir plan olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

Amon Amarth’ın 10. stüdyo albümü Jomsviking, çıktığı hafta 21 bin kopya satarak Billboard 200 listesine 19 numaradan giriş yapmıştı.