Five Finger Death Punch Yeni Albüm Çalışmalarını Tamamladı!

0
147

Five Finger Death Punch gitaristi Jason Hook, Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşımla yeni albüm üzerindeki çalışmaların tamamlandığını müjdeledi. Grup, kasım ayında bu yolculuğun önemli kısımlarının videolarıyla birlikte yeni bir parça yayımlamıştı.

Jason geçtiğimiz yaz yaptığı açıklamada grubun albümleri arasında fazla süre bırakmayı sevmediğini söylemişti. Kendilerini işkolik diye tanımlayan Jason’a göre çok fazla mola vermek doğru değil. Gitarist bu durumu “Üretebildiğimizi hissettiğimiz her zaman üretmeye çalışıyoruz. Bu süre zarfında üretimden uzak kalırsak ivmemizi kaybetmekten korkuyoruz.” sözleriyle açıklıyor.

Five Finger Death Punch üyelerinden Zoltan Bathory de bu durumu doğruluyor. Ünlü gitarist 93X radyo istasyonuna yaptığı açıklamada “Bu gruptaki herkes işkolik, ben tatile gidemiyorum ve telefonumu kapalı tutamıyorum. Bunu yapamam.” ifadelerini kullandı.

Grubun son albümü 2015 tarihli “Got Your Six” isimli albüm. 500 binden fazla kopya sattı ve RIAA (Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği) tarafından altın sertifikayla ödüllendirildi.