Joe Perry hayranlarını Rocks: My Life in and Out of Aerosmith isimli otobiyografik kitabı ile buluşturacak. Perry’nin Guitar World’e söylediklerine göre kitapta bir grubu bir arada tutmak için yetenekten fazlası olması gerektiği yazıyor:

Bir grubu bir arada tutmak için yetenekten ve doğru zamanda doğru yerde olmaktan fazlası gerekir. İşte kitabı yazma sebebim de bu. Sadece, yaptığım şeyi nasıl bitirdiğim hakkında konuşmak değil; aynı zamanda insanlara baskının ne olabileceğini göstermek ve işlerin devam etmesi için ne yapılması gerektiğini göstermek. Kişisel krizlere rağmen, işlerin nasıl devam ettirilmesi gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Daha sonra geriye bakar ve ‘bilirsiniz, çocukken bu işi denemeye kalktığımızda bizimle beraber 10,000 çocuk da bu işi deniyordu. Aradan 40 yıl geçti ve diğerleri nerede?’ (gülüyor).

Perry, kitapta gruptaki ilişkilerden de bahsediyor:

Aerosmith hayranları, bazı anıları dışarı atacak gibiler. Çünkü kitapta pek çok sürpriz var. Ama umuyorum ki insanlar kitapta insan doğasını ve insanlarla nasıl iyi geçinileceğini keşfedecek. İnsanların, kendimizi içerisinde bulduğumuz zor zamanlarda – ve başarıyla atlattığımız – bize saygı duyması için Aerosmith veya Rock’n Roll hayranı olmasına gerek yok.

Rocks: My Life in and Out of Aerosmith, 7 Kasım’da piyasaya sürülecek.