Joe Satriani: “Kirk Hammett Benden Ders Alırken Profesyonel Bir Gitaristti”

0
211

Ünlü Metallica gitaristi Kirk Hammett`ın Joe Satriani`den ders alması ile ilgili ortaya atılan iddiaları bilmeyen yoktur. İddialara göre Joe Satriani, Kirk için “en kötü öğrencimdi” vs. gibi ifadeler kullanmış. Joe Satriani son yaptığı açıklama ile bu iddiaların asılsız olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Reddit’e konuk olan Joe Satriani, kendisine gelen soru üzerine Kirk Hammett’a ders verdiği yıllarda Kirk’ün zaten profesyonel bir gitarist olduğunu belirtti. Sorulan soru Kirk’ün yetenek seviyesi ile ilgiliydi ve Joe Satriani’nin açıklaması şu şekilde:

Ney? Yetenek seviyesi mi? Kirk’e ders vermeye başladığımda o zaten profesyoneldi. Exodus’un lead gitaristi olarak çalıyordu. Benim tek yapmaya çalıştığım şey onun müzikal seçeneklerini arttırmak ve çalışma disiplini kazandırmaktı. O iyi bir öğrenciydi.

Açıklamalarda gördüğümüz üzere Joe Satriani, Kirk ile ilgili kötü bir şey söylemiyor. Gayet normal bir açıklama. Joe Satriani’nin bu tarz sorulardan gına geldiğini biliyoruz, ilerleyen dönemde bu tarz sorularla karşılaşmamasını umuyoruz.