13 Aralık 2013 tarihinde Slipknot’ın resmi sitesinde yapılan bir açıklama ile davulcu Joey Jordison’ın gruptan kendi kişisel sebepleri dolayısıyla ayrıldığı duyurulmuştu. O tarihten bu güne kadar sessiz kalan Jordison, nihayet bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve gerçekten bomba etkisi yaratacak sözler söyledi. Yeni yıla ilişkin temennilerini yayınladığı mesajında gruptan kendisinin ayrılmadığı konusuna değinen Joey Jordison’ın, yaptığı açıklama şöyle: 

Yeni yıla Slipknot ile ilgili olarak hakkımda çıkan dedikodu ve spekülasyonlara cevap vererek başlamak istiyorum. Çok net olarak söylemek istiyorum, Slipknot’tan ben ayrılmadım. Bu grup son 18 yıldır benim hayatım oldu ve ben asla onu ve fanlarımı terk etmem. Bu haber sizleri olduğu kadar beni de şok etti. Söylenecek çok fazla şey olsa da şu an için bu konu hakkında sessiz kalacağım. Beni tereddütsüz seven ve destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese sağlıklı ve mutlu bir yeni yıl diliyorum.

Evet, bu açıklamadan görebileceğiniz üzere Slipknot grubunun yaptığı açıklamaların tam tersi bir açıklama Joey Jordison’dan gelmiş durumda. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiler gün yüzüne çıkacaktır fakat şu an gördüğümüz kadarıyla Joey Jordison’ın gruptan atıldığı gerçeği ile yüz yüze bulunuyor olabiliriz. Geçmişte Slayer’ın Dave Lombardo’yu gruptan atması hadisesinin bir benzeri ile karşı karşıyayız.