Hayatı boyunca rock and roll yaşamını benimseyen Lemmy Kilmister, Motörhead`in öne çıkan ismiydi. 2009 yılında Lemmy, Black Stone Cherry`i turneye davet etti. Böylece Motörhead ve Black Stone Cherry üyeleri unutulmaz konserlere imza attı.

Jon Lawhon yıllar sonra o günleri viski ve kokain etrafında Rocksverige`e anlattı:

Turnenin en eğlenceli yanı, bize her gün viski ve kokain ikram edilmesiydi. Viski bizi alaşağı edebilir ama kokain çeksek bir şey olmaz diye düşünmüştük. Bize “rock and roll grubusunuz ve kokain kullanmıyor musunuz?” diye soru sorarlardı. Buna benzer konuşmalar turne boyunca devam etti.

Bu açıklamaların ardından Motörhead cephesi sessiz kalmadı. Mikkey Dee, bu yılın başlarında verdiği röportajda Motörhead`de kimsenin uyuşturucu madde kullanmadığını söylemişti. Eğer böyle bir şey olursa gruptan uzaklaştırılacağını net ifadelerle anlatmıştı. Motörhead`in Facebook sayfasında Mikkey`nin hiçbir zaman uyuşturucu kullanmadığı söylenerek grup hakkında yalan konuşanların özür dilemesi gerektiği hakkında bir yazı paylaşıldı.

Daha sonra Black Stone Cherry`nin Facebok sayfasından özür mesajı yayımlandı ve Motörhead`e turne fırsatı verdiği için teşekkür edildi.

Black Stone Cherry`nin son albümü Kentucky, nisanın başında piyasaya çıktı. Motörhead`in konser albümü Clean Your Clock ise 27 Mayıs`ta çıkacak.