Justin Bieber 21. yüzyılın en büyük pop yıldızlarından biri. İçinde bulunduğu müzik kültürünün en büyük odak noktası konumundaki Bieber, sıklıkla metal müzik kültürüne ait ikonları kullanması ile gündeme geliyor. Metallica parçası coverlaması, metal gruplarının t-shirtlerini giymesi ve Ozzy Osbourne taklitinden sonra şimdi çok farklı bir alana kafayı takmış durumda. 

Solo projelere odaklanan bir çok metal müzisyeni, yeni bir grup kurarken direkt olarak kendi adını taşıyan yapılanmalara imza atıyor. Justin Bieber’da bu tarz bir girişime adım atmak ve solo projelerini yalnızca “Bieber” adını kullanarak yapmak istiyor. Bu noktaya kadar her şey normal. İlginç olan nokta ise ismini markalaştıracak logo tasarımı için bir çok metal grubunun logosunu tasarlayan Mark Riddick’i işe alması aldı.

Justin Bieber, solo projelerini bundan böyle yalnızca “Bieber” adıyla yapmak istiyor ve kendisini temsil edecek tek bir logo tasarımı üzerinde duruyor. Metal gruplarının logo font ve konseptlerini birebir referans alarak hazırlanan onlarca tasarımdan kendisi için uygun olanı seçecek. Mark Riddick tarafından hazırlanan ilk konsept çizimler aşağıda yer alıyor. Bu çizimlerin bir kaçı şimdiden kullanılmaya başladı bile ve böylece kitlenin bu konsepte alışması hedefleniyor.

Bieber’ın bu tutumu yabancı medyanın kafasını karıştırmış durumda. Bir çok web sitesi Justin Bieber’ın metal özentiliği yaptığını savunuyor. Buna ek olarak ortaya atılan bir başka iddia ise bizim adımıza bir hayli trajik. Justin Bieber’ın metal müziğe adım atmayı planladığı konuşulan dedikodular arasında. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.