K.K. Downing Judas Priest`ten Ayrılma Sebebini Açıkladı: “Canlıda Yeterince İyi Değildik”

0
72

K.K. Downing, Guitar International ile yaptığı röportajda grubun şu anki kadrosunu yorumladı, gruptan ayrılış hikayesini paylaştı:

Priest`in devam etmesinden memnunum. Grupla devam etmememin çok nedeni var. En önemlileri, turneler eskisi kadar eğlenceli geçmiyordu ve canlı performansımız yeterince iyi değildi.

Canlı performansımızın daha iyi olabileceğini düşünüyordum. Hayranların karşısına tam kapasiteyle çıkmıyorduk. Priest köklü bir grup. Hala müzik yapıyor olması harika bir şey. İnsanlar Judas Priest`i izlemek için uzun yollardan geliyor, para harcıyor. Bu yüzden performansın çok daha iyi olması lazım. Konserlerden beklediğimi alamadığım için ayrılmayı düşündüm.

Richie Faulkner`in Priest`ta çalmasından oldukça mutluyum. Tarzı bana çok yakın, bunu beklemiyordum. Hakkında yazılanlara bakacak olursak, işini iyi yapıyor. Priest hayranlarının yüzü gülüyor.

Judas Priest`ın bas gitaristi Ian Hill grubun yeni albümünün 2016`da çıkacağını söylemişti. Faulkner ise heavy metal yapmak için grubun yaratıcılığından bir şey kaybetmediğini söylemişti. Judas Priest yaz festivallerinde hayranlarıyla buluşacak.

K.K. Downing son derece açık sözlü açıklamalarda bulunmuş. İlerleyen dönemde kendisi adına neler olur bilemiyoruz fakat Judas Priest fanları kendisini tekrar grupta görmek için can atıyor.