Kaan Tangöze, Duman`dan ayrı olarak solo projesini hayata geçirdi. Geçtiğimiz aylarda Taksim Meydanı adlı single ile albüm müjdesini veren Tangöze, albüm çalışmalarını bitirdi. Albüm, Gölge Etme adıyla dijital platformlara yükleniyor. Albüm her an Spotify, Deezer gibi yerlerde karşımıza çıkabilir, takip etmekte fayda var.

Gölge Etme akustik bir albüm. Kayıtlar İstanbul Deneyevi Stüdyoları`nda, mastering işlemleri yurt dışında yapıldı. Albümde 12 şarkı var ve vokal, akustik gitar, mızıka gibi enstrümanları Kaan Tangöze çaldı. Albümde ‘Bekle Dedi Gitti’ şarkısının nakaratında Özdemir Asaf’`ın ‘Çizik‘ şiirine yer veren Kaan Tangöze, yine Özdemir Asaf`ın ‘O Yolda‘ , ‘Kalmak Türküsü’; Aşık Mahzuni Şerif`in ‘Tersname’ ve Karacaoğlan`ın ‘Bir Kız Bana Emmi Dedi Neyleyim’ şiirlerini besteleyip düzenleyerek albümünde yer verdi. 

Duman hayranları bu albümün, grubu olumsuz etkileyeceğini düşünüyor olabilir. Kaan Tangöze, Duman ile konserlere devam edecek. Solo konserler de Duman`ın turne takvimine bağlı olarak düzenlenecek. Albüm, Kurban Bayramı`ndan sonra müzik marketlerde satışa çıkacak.