Kaymakamlıktan Açıklama: Zeytinli Rock Festivali Ertelendi

0
5

Türkiye`nin en büyük kadrosu olarak gösterilen Zeytinli Rock Festivali gün geçtikçe heyecanları katlıyordu. Festivale gidecek olanlar çadırlarını, kalacak yerlerini ayarladı, yol hazırlıklarını yaptı ama Edremit Kaymakamlığı yaptığı duyuru ile hayal kırıklığı yaşattı.

Kaymakamlık, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle OHAL ilan edilmesi üzerine Zeytinli Rock Festivali`ni ileri bir tarihe erteledi. Duyuru metni şöyle:

İlçemizde  24, 25, 26 , 27 ve 28 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali; 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsü nedeniyle  21.07.2016 tarih ve 29777 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ve ülkemiz genelinde 90 gün süreyle ilan edilen olağanüstü hal kapsamında; milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması amacıyla, Edremit Kaymakamlığı İlçe Olağanüstü Hal Bürosunun kararı ve Valilik Makamının onayı ile Edremit ilçesi sınırları dahilinde olağanüstü halin kaldırılmasına kadar ertelenmiştir.

Kamuoyuna  saygıyla duyurulur.

Festival yönetimi bu gelişme karşısında Twitter’dan #ZeytinliyeDokunma başlığı açtı. Festivale sahip çıkanlar bu başlık altında toplanıyor. Milyon Yapım sosyal medya üzerinden şu yazıyı paylaştı:

Merhaba arkadaşlar,

Erteleme konusuyla ilgili festival komitesinden henüz açıklama yapılmamıştır. Pek çok şehirde konserler ve festivaller devam ederken, normalleşmeye çalıştığımız şu günlerde Türkiye`nin en büyük festivalinin ertelenmesi gibi bir seçenek gündemimizde bulunmamaktadır. Cuma günü mesai saatleri içerisinde yapacağımız açıklamaya kadar söylenenlere ve yazılanlara itibar etmeyiniz.

Şu an iki tarafın uzlaşmaya çalıştığı görülüyor. Festivalin kaderini belirleyecek kesin kararı yarın yetkili ağızlardan öğreneceğiz.