Kerry King bir çok Slayer fanı tarafından bile bazı açıklamaları sebebiyle patavatsız olarak nitelendirilen biri. Kendisinin iyi niyet sezilen açıklamaları artık diğer tüm açıklamalarından daha fazla haber niteliği taşır duruma geldi. Zira kendisi genelde negatif yorumlar ve laf sokma amacı güden açıklamaları ile gündeme geliyor.

Jeff Hanneman ile ilgili geçmiş dönemde tepki toplayan çok ruhsuz bir açıklaması vardı. Onu hatırlatarak habere giriş yapmak istiyorum. Bir gazeteci tarafından sorulan “Hanneman hala size rehberlik ediyor mu” sorusuna, “o bize rehberlik edemez çünkü mezarında solucan yemi oldu” şeklinde bir yanıt vermişti. Gamsızlığın ve ruhsuzluğun bu kadarı… Kerry King için dallama sıfatının yakıştığı bir çok açıklama var ancak bunun kadar cuk oturan başka bir an hatırlamıyorum.

Kerry King, The Irish Times’a verdiği yeni bir röportajda ise Hanneman ile ilgili sıcak kanlı ve güzel yorumlarda bulundu. Kendisine Hanneman’ı özleyip özlemediği ile ilgili gelen soruya şu şekilde yanıt vermiş:

Elbette onu özlüyorum. Eğer bir şeylerin üzerinde çok fazla durursam, bu benim için bir arap saçına dönüşebiliyor. Bu durumu atlatamıyorum. Onu düşünüyorum ve pişmanlıklarım var. Peki bu can sıkıcı mı? Elbette can sıkıcı.

Röportajın devamında Hanneman’a karşı nelerden pişmanlık duyduğu ile ilgili bir itiraf gelmiyor. Yalnızca hayatına devam ettiğinden bahsediyor ve bu bahsi kapatıyor. Sanırım Hanneman’a karşı yaptığı kötü şeyler, hepimiz için bir sır olarak kalmaya devam edecek.