Slayer gitaristi Kerry King, Guitar World`e verdiği röportajda Jeff Hanneman`ın hastalık sürecinde yaşadıklarına değindi. Açıklamaları şöyle:

Jeff biraz… nasıl desem, konuşması zor bir insandı. Ortalıktan kaybolduğunda mesajlara ya da aramalara dönmezdi. Ben de ona ‘dostum en azından yaşadığını bir belli et’ diye takılırdım.

Bir noktada Dave’in ayrılmasıyla ilgili Jeff ile konuşurken bir şarkı üzerinde çalıştığını söyledi. Onu herkese gönderdi. Yani aslında bir şeyler üzerinde çalışıyordu ancak önemli nokta sergilemesiydi. Ellerinde bir titreme ve yavaşlık vardı ve bu bizim müziğimiz için çok büyük bir sorun. Jeff benim 25 senelik çırağımdı, ona Slayer ile turneye gelemeyeceksin demek çok kötü hissettirdi.

Onu hep cesaretlendirdik. ‘Daha iyi olcak, sorun yok, yapacağız‘ şeklinde. Ama olmuyordu. Hastalık gitgide onu bitirdi.

Jeff Hanneman’ın yazdığı materyallerden birisi olan Piano Wire isimli şarkı Slayer’ın geçtiğimiz günlerde çıkan Repentless isimli albümünde de yer almıştı. Kerry yine sinir bozucu gibi gözüken bir açıklama yapmış fakat aslında öyle değil. Çıraktan kastı Batman-Robin ikilisi gibi iyi anlamda bir birliktelik.