Tom Araya`nın Slayer için önemini açıklamamıza sanırım gerek yok. 1981 yılındaki kuruluş döneminden bu yana aralıksız olarak kadroda yer alan ve onsuz bir Slayer`ın hayal bile edilemeyeceği bir vokalist. Fakat bu durum Kerry King için pek de böyle sayılmaz. EMP Rock Invasion`a yaptığı açıklamalarla yine bizleri fazlasıyla şaşırtan bir Kerry ile karşı karşıyayız.

Geçtiğimiz aylarda Tom Araya’nın emekli olup, köşesine çekilerek hayatına devam etmek istediği ile ilgili bir çok demeç yabancı medyada yer aldı. Araya’nın bu denli yüksek sesle bu konuyu dile getirmesi, Slayer’ın geleceği ile ilgili nelerin yaşanacağı sorusunu gündeme getirdi. Konuyla ilgili Kerry King ise şunları söyledi:

Tom’un durumu belirsiz, şu an olan şey bu. Cebinde tuttuğu kartların ne olduğunu bilmiyorum. Slayer ile birlikte çalışmaya devam etmeyi umuyorum. Başka ne yapabilirim ki? Liseden kaçıp turneye çıkıyordum… Görünürde benim için bir bitiş yok. Özellikle de bu kadar iyi kayıtlar ortaya çıkartıyorken.

Kerry King’in kendince haklı sebepleri olduğunu görebiliyoruz. Hayatı boyunca müzik yapmış bir insanın, müzik ile kalmak istemesi makul karşılanabilir. Fakat Tom Araya olmadan devam edecek bir Slayer, Freddie Mercury’siz devam etme kararı alan Queen kadar bile ilgi çekici olamayacaktır. Bu yüzden bir yandan ilginç bir yandan da tuhaf bir girişim olarak metal müzik tarihinde yer edinecek bir hadise olarak kalma potansiyeli yüksek. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.

Son olarak… Eğer Tom Araya emeklilik kararı alırsa ve Slayer devam etmeyi seçerse, Lostpray vokalisti Tufan Çiğdem aranan kan olabilir. Aşağıdaki cover’ı dinlemenizi tavsiye ediyorum.