Slayer`dan Kerry King, headliner`ı olduğu Rockstar Energy Drink Mayhem Festival kritiği festival grupları tarafından sert bir dille eleştiriliyor. King, Metal Insider`a festivalin grup seçimi ve sahne düzeni hakkında şunları söylemişti:

Turnenin grup seçiminin doğru yapıldığını düşünmüyorum. Ana sahne, ikinci sahne, üçüncü sahne ve bir de boktan olan Victory Records Stage var. Sadece ana sahne ve ikinci sahneye yoğun ilgi var. Diğerlerini kimse doğru düzgün izlemiyor bile.

Kerry King`in bu sözlerinden sonra bazı grupların üyeleri Live-Metal`e röportaj verdi. Jungle Rot`un vokalisti Dave Matrise`in düşünceleri:

Size karşı dürüst olacağım. Kerry King`in sözlerini üstüme alıyorum. Uzun zamandır Slayer hayranıyım ve bunu söylemek çok sinir bozucu olacak ama, Slayer ile ilgili düşüncelerim değişmeye başladı. Burada ben dahil bir sürü insan var, müzik grubu var.Festivale yatırımlar yapılıyor. Biz de bazen cepten harcayarak buralara geliyoruz. Şimdi bir adam çıkıyor, ağzını açıyor ve turneyi sabote ediyor. Bizim sahnemize laf ediyor, küçük düşürüyor. Biz de bu turnenin bir parçasıyız, bunu unutmasın. En azından turne bitene kadar konuşmasaydı. Herkesi sinirlendirdi, herkesin moralini bozdu.

Kissing Candice`in gitaristi Tommy Sciro:

Bunun kesinlikle günümüz metal camiasının sorunu olarak görüyorum. Herkes birbirine destek olmalı. Festival kadrosundaki gruplardan bazıları, belki ileride metal bayrağını alıp ileriye götürecek. Kerry King`in tarihteki önemini biliyorum. Güzel işler yaptı. Ama bu kimseye yardım etmemesi için bir neden değil. Sadece kendi grubunu düşünmemeli. Diğer sahnelerde çıkan gruplara yardım etmeli.

Kissing Candice`den Mike Grippo:

Eğer kadroyu beğenmediyse, sahneye çıkmasın o zaman. Burada kimse kafasına silah dayalı bir biçimde sahneye çıkmıyor. Beğenmeyen gider, bu kadar.

Sisten Sin`in vokalisti Liv Jagrell:

Turne devam ederken bu yorumları yapmasını saygısızlık olarak görüyorum. Kendi fikirlerini elbette söyleyebilir ama turnenin bitmesini bekleyebilirdi. Kendinden önce çıkan gruplara da kötü sözler söylemiş. Festivalde çıkan hiçbir grup O`na muhtaç değil.