Fear Festival adı altında son derece orjinal bir fikre imza atarak metal gruplarını korku konsepti etrafında toplayan bir festival düzenleyen Kirk Hammett, şimdi de yeni bir sinema filmi üzerinde duruyor. Senaryosunu yazıp yönetmek istediği filmle ilgili “Speaking With Alternate Press” isimli programa konuşan Hammett şunları söyledi:

Bir film çekmek istiyorum. Derhal insanların para ödeyip izleyebileceği uzunlukta bir film çekmek istiyorum. Sinema filmleriyle ilgili öğrendiğim bir şey var, bir film için eğer insanlar para ödüyorsa mutlaka iyi olmak zorundadır. Bana 30 milyon dolar verin ve size sağlam bir film çekeyim. Size şu kadarını söyleyeyim, bu ay filmin senaryosunu yazmaya başladım. İyi veya kötü, sonucu size bildireceğim.

Kirk Hammett bu işe gerçekten girişecekmiş gibi görünüyor. Röportajın ilerleyen dakikalarında bir yatırımcı bulmak istediğinden bahsetmiş. Belli ki maliyetleri karşılayacak güce sahip değil.

Metallica’nın geçmiş dönemde çektiği Through The Never filmi için 32 milyon dolar’lık bir harcama yaptığı biliniyor. Filmin getirisi ise yalnızca 8 milyon dolarda kalmıştı. Kirk Hammett’ın kendi planladığı bir korku filmi, bu yıllarda çok da fazla izleyici kitlesi bulunmayan korku filmi türü için ne derece bir başarı elde eder bilemiyoruz. Eğer çekebilirse bekleyip göreceğiz.