Kirk Hammett geçtiğimiz günlerde Dave Mustaine`den söz etti ve konuyu Metallica`nın eski zamanlarına kadar götürdü. Metallica`dan kovulan Mustaine, Megadeth`i kurmuş ve kariyerine devam etmişti. The World of Wheeler Podcast`e konuşan Kirk şunları söyledi:

Dave ile hiçbir problemim yok. Onu hep Metallica`ya karşı öfkeli ve üzüntülü gördüm. Bunu hala hissettiriyor. Kendimi onun yerine koyduğum zaman neden böyle hissettiğini anlıyorum.

Dave`in Metallica`dan kovulması, sevdiğin kadının seni terk etmesi gibi bir şey. Ben gruptan atılmadım ama eminim korkunç bir deneyimdir, özellikle o gruba karşı çok tutkuluysan. Dolayısıyla Dave`in uzun yıllar süren öfkesini anlıyorum.

Ayrıca Kill `Em All`un 30. yıl konserlerinin Fillmore ayağında Dave`i sahneye davet ettik. Onunla eski parçaları çalmak çok iyi geldi. James, Dave ve ben aramızda parçaların solo ve ritim kısımlarını paslaştık. O konser herkes için anlamlıydı.

10 Aralık 2011`de kayıtlara geçen Kill `Em All`un 30. yıl konserinden Phantom Lord performansını aşağıdan izleyebilirsiniz.