Donald Trump`ın Amerika Birleşik Devletleri başkanı seçilmesi, neredeyse bütün ünlü camiasından tepki toplamaya devam ediyor. Seçimlerden önce çok sayıda ünlü müzisyen Donald Trump aleyhinde propaganda gerçekleştirmişti. Ancak tüm bunlara rağmen Trump, Birleşik Devletler Başkanı seçildi. 

Son olarak Guns N Roses konserinde Trump’ın pinata’sı yok edilmişti. Axl Rose’un Trump’a karşı saldırıları devam edeceğe benziyor. Kirk Hammett ise Billboard ile yaptığı son röportajda Trump ile ilgili sert açıklamalar yaptı ve şunları söyledi:

Onunla Twitter üzerinden kişisel bir savaş içine girmek istiyorum. Yalnızca beklemedeyim. Yeryüzünde herkes için eşitlik olduğuna inanıyorum. Herkesin eşit fırsatlara sahip olması gerektiğine ve herkesin eşit olduğuna inanıyorum. Bu adam insan eşitliğine bile inanmıyor. 

Kirk Hammett, Donald Trump’a karşı çok sert şeyler söyledi. Seçimlerden önce, Lars Ulrich’in benzer sertlikte açıklamaları olmuştu. Eğer Trump seçilirse, Amerika’yı terk edip Danimarka’ya yerleşebileceğini söylemişti. Trump seçildi ancak Lars böyle bir şey yapmadı.