Metallica’nın solo gitaristi Kirk Hammett, Faster Louder’a yaptığı açıklamalarda kendisi ile James Hetfield ve Lars Ulrich’in arasındaki özel bağı paylaştı ve çok genç yaşta böylesine önemli bir müzik yolculuğuna çıkmış olmanın yaşattığı duyguları ve tecrübeleri anlattı.

Hammett’ın açıklamaları şu şekilde:

“Çok genç yaştaydık. Ben ve Cliff, 20 yaşındaydık. James ile Lars 19 yaşındaydı ve o dönemde hepimiz iki ya da üç yıldır müzikle uğraşıyorduk. Metallica kariyerim boyunca çok özel şeyler yaşadık. Güzel olduğu kadar korkunç anlarımız oldu ama ayakta durmayı bildik.

Müzikle uğraşmak, büyümek, evlenmek, çocuk sahibi olmak, orta yaşa gelmek… Bunların hepsini yaşarken Metallica vardı. Bu nedenle Metallica bizim için kariyer ve iş olduğu kadar aslında hayatımız da demek.

Metallica ile üretmek, çalmak, turneye çıkmak hep yaptığımız ve bundan sonra da elimizden geldikçe yapacağımız bir şey çünkü biz bu rutinde çalışıyoruz. Elbette tek başına kendi işini yapma fikri de cazip geliyor ama Metallica ile birlikte yaptığımız işler kadar güzel olur mu? O konuda şüpheliyim.”

Metallica, yeni albümü Hardwired… to Self-Destruct’un çıkmasının ardından şu sıralar dünya turnesini şekillendiriyor.