Basın Bülteni

İlk albümünü 2011’de “İnsanlar Arabalar ve Rüzgar Geçti Aramızdan” adıyla yayımlayan Sevtap Ünal, 2013’te “O Benim” teklisini kaydetmişti. Sanatçının ikinci albümü “Bu Kavga Çok Hüzünlü” dijital platformlarda yerini aldı ve Sevtap Ünal adından söz ettirmeye başladı.

On Air Media Reflex Müzik etiketiyle çıkan albümün aranjörlüğünü Evren Arkman gerçekleştirdi. Albümün çıkış parçası olan “Zamanın Birinde”ye çekilen klip Volkan Ergen imzası taşıyor.

Müzik ve kreatif yönetmenliğini Kadri Karahan’ın, stil ve kreatif danışmanlığını Ümit Ünal’ın yaptığı albümün müzisyen kadrosunda Evren Arkman, Selim Aydın, Eray Polat, Efe Demiryoğuran, Cihangir Aslan, Can Güngör, Gökhan Tümkaya, Erkal Öztürk, Melih Babalı, Kenan Dalgıç, Saygın Akbudak, Mert Günel, Hüseyin Cebişçi, Kadri Karahan ve Aida Nadeem yer aldı.

Nadeem’in vokali ile konuk olduğu albümün final şarkısı “Alayına İsyan” bugüne kadar dinlenilen Sevtap Ünal şarkılarından farklı sözleri, müziği ve düzenlemesi ile de ayrı bir yerde duruyor ve ruh hallerinin isyan noktasına notalarla dokunuyor.

Kayıtları Çekirdek ve Harem’s Studio’da tamamlanan albümün mix’leri Arzu Alsan, mastering’i Emre Kıral, Ümit Ünal imzalı kostümlerin kullanıldığı fotoğraf çekimleri Kadri Karahan, albümün grafik tasarımı ise Mertkan Tekin tarafından gerçekleştirildi.

Sevtap Ünal’ın yeni albümünü Spotify’dan dinleyebilirsiniz.