Metallica gitaristi Kirk Hammett, KHDK adıyla kendi pedal şirketini kurdu ve geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Sanırım ilk kez bir pedal şirketinin, gerçek bir gitarist tarafından yönetildiğini göreceksiniz”.

Bu açıklama bir çok pedal ve müzik şirketi tarafından tepki topladı. Bünyesinde gerçek müzisyenleri barındırdığı vurgusunu yapan firmalar, Kirk Hammett’a ağız birliği yaparcasına sert yanıtlar verdiler. Bu konu o kadar büyüdü ki, Hammett sessizliğini bozdu ve konuyla ilgili özür mahiyetinde bir açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde:

Diğer pedal şirketlerine karşı bir tutumum yok. Yaratıcı işlerde bulunmayı sevdiğim için pedal dünyasına giriş yaptım. Evet bazı yerlerde hatalıyım fakat şunu görüyorum ki, piyasada diğer gitaristler de bu pedal işine girişti. Bu yeni tonlar ve yeni pedallar demek, bunun için mutluyum!

Kirk Hammett tarafından üretilen pedallarla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Pedalların Türkiye satışı henüz bulunmamaktadır.