Nu metal’in önemli gruplarından Korn son albümünün konserlerine devam ediyor. James “Munky” Shaffer, Latin America turu başlamadan merak edilen soruları yanıtladı. From Hero to Zero’ya konuşan Munky, canlı performansların yapısından bahsetti:

“Konserler her zaman organik olmalı. Böylesi daha gerçekçi. Bir şeyler üretiyorsunuz ve insanların gelip izlemesin, dinlemesini istiyorsunuz. Şovun sonunda da seyircilerde etki bırakıp tekrar konsere gelmelerini hedefliyorsunuz. Farklı şehirlerden konsere gelenler oluyor. Mesela, şarkılar üzerinde çok prova yapmayız. Organiklikten kastettiğim bu. Yüzde 90 oranında şarkıları canlı ve mümkün olduğunca stüdyo kaydına yakın çalıyoruz. Bazı kısımlar banttan veriliyor.

Bir grubu izlemeye gittiğimde hata yapılmasını görmek hoşuma gider. Kusursuz bir şov istemem, o zaman çok robotik bir şey ortaya çıkıyor. Çok fazla hata da olmamalı. Konseri konser yapan küçük hatalardır. Bu benim düşüncem. Yoksa insanlar bir yerde toplanıp bilgisayardan müzik açıp da dinleyebilir.”

Korn 17 Nisan’da Colombia’dan Latin Amerika turnesine başlayacak. 6 Mayıs’tan itibaren Kuzey Amerika konserleri var.