Krist Novoselic Aradan Yıllar Geçmesine Rağmen İzleyemediği Nirvana Klibini Açıkladı

0
354

Kısa sürede tarih yazan nadir gruplardan Nirvana, etkisini bugüne de taşıyan özel bir müziğe sahip. Kurt Cobain’in ölümünden sonra kendi yollarını çizen Dave Grohl ve Krist Novoselic bazı röportajlarda eski günleri anlatıyor.

Grubun bas gitaristi Krist kendi blogunda “Heart Shaped Box” klibiyle Father John Misty’nin “Total Entertainment Forever” şarkısının klibini karşılaştırdı. 2017’de yayımlanan klip, Nirvana ile benzerlikler taşıyor. Novoselic’in düşünceleri şöyle:

“Bir şeyi itiraf etmem lazım. Nirvana’nın “Heart Shaped Box” klibini izlemekten hoşlanmıyorum. Yıllar sonra bile bende karmaşık duygular uyandırıyor. Klibi yorumlamak izleyiciye kalmış bir şey. Video hakkında bir şey söylememi beklemeyin. Ancak “Heart Shaped Box” sanatsal bir klipti ve insanların tepkilerinden bunu anlayabiliyorduk.

Father John Misty’nin klibini izledim ve bana “Heart Shaped Box”ı hatırlattı. Klip beni etkiledi. Ayrıca The Rolling Stones’un “Jumpin’ Jack Flash” klibinden de alıntılar var. Father John Misty kayıtlarını dinlerim. Bu klipte de dürüst davrandığını düşünüyorum.”

Üç klibi sırasıyla aşağıdan izleyebilirsiniz.