Metal Summer Festival’e gidenlerin en büyük problemi kısık sesle ön grupları dinlemek oldu. Medyada, sesin kısılmasını organizatörler istedi denildi veya Manowar izin vermedi denildi. KüçükÇiftlik Park, bugün Facebook sayfasında bu konu ile ilgili açıklama yaptı:

Değerli müzikseverler;

24 Mayıs Cumartesi günü Metal Summer Festival’de yaşanan durumla ilgili biz de son derece üzgünüz.

Etkinlik deneyimini en üst seviyede yaşatmayı amaçlayan ve yatırımlarını bu doğrultuda yapan bir mekan olarak, etkinlik teknolojisini de yakından takip etmekteyiz. KüçükÇiftlik Park olarak dünyada sadece 12 firmada bulunan ve Türkiye’de henüz hiçbir firmanın sahip olmadığı L-Acoustics K1 Line Array ses sistemini kullanmaktayız. Ses sistemimiz, İstanbul’da gerçekleşen pek çok önemli büyük etkinlik için de kiralanmaktadır.

Söz konusu etkinlikte şikayet konusu olan “ses seviyesi” ile ilgili, mekanımız KüçükÇiftlik Park’ın, ses-ışık firması 911 Music’in ve etkinlikte kullanılan L-Acoustics K1 Line Array ses sisteminin konuyla ilgili bir sorumluluğu ya da kusuru olmadığını bilginize sunarız.

Etkinliklerdeki ses düzeyi, yasal düzenlemelere ve grupların isteklerine göre ayarlanmakta olup, KüçükÇiftlik Park yönetiminin bu konuyla ilgili herhangi bir yönlendirmesi söz konusu değildir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

KüçükÇiftlik Park