Kurt Cobain Belgeseli “Montage of Heck” Resmen Duyuruldu

0
91

Amerikalı televizyon kanalı HBO tarafından hazırlanan ve prodüktörlüğünü Kurt Cobain’in kızı Frances Bean’in üstlendiği “Kurt Cobain: Montage of Heck” 2015 yılında gösterime sunulacak. Bu belgesel Kurt Cobain için çekilmiş ilk resmi belgesel olma özelliği taşıyor. 

Geçmişte yapılan Kurt Cobain belgesellerinin aksine, ünlü müzisyenin insancıl yönlerinin ön plana çıkartılacağı belgeselde, Cobain’in ölümü ile ilgili kesitler yer almayacak. Frances Bean tarafından destekleniyor olması sebebiyle, daha önce yayınlanmamış ve aileye özel bir çok belgenin bu belgeselde ortaya çıkması bekleniyor. 

8 yıllık bir yapım sürecinden geçen belgeselin yönetmen koltuğunda Brett Morgen bulunuyor. Belgesel projesinin temellerini atan kişi olan Morgen, bu işe ilk başladığı sıralarda çok fazla kaynak sıkıntısı çekeceğini düşünüyormuş, ancak zamanla eline çok fazla materyal geçtiğini şu şekilde anlatıyor:

Bu projeye ilk başladığımda elime çok kısıtlı materyal çıkacağını düşünmüştüm. Ne var ki Kurt Cobain’in yaşantısına girdiğim anda yaklaşık 200 saatlik hiçbir yerde yayınlanmamış ses ve görsel ile karşılaştım. Resimler, heykeller, evde çekilen şahsi görüntüler, yaklaşık 4000 sayfalık şahsi yazılar da bu ses ve görüntülerle birleşince, film için her şeyin hazır olduğunu anlamıştım.

Belgeselin kesinleşmiş gösterim tarihi henüz açıklanmadı. 2015 yılı içerisinde Amerikan kanalı HBO’da gösterim yapılacak. Tarih netleştiği zaman gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

Kurt Cobain