5 Nisan 1994 yılında intihar ederek hayatına son veren Kurt Cobain’in, intihar dosyası bir kez daha incelendi. KIRO7 isimli haber sitesi bu konuyla ilgili büyük bir makale hazırladı. Dosyaya ait olan dosyaların tekrar açılıp ayrıntılı olarak tekrar gözden geçirilmesi sağlanmadı, yüzeysel bir inceleme söz konusu oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Dedektif Mike Ciesynski, bu olayın kesinlikle bir intihardan ibaret olduğunu bir kez daha yineledi. Kurt Cobain’in ölümünün medya açısından çok önemli olduğunu söyleyen Ciesynski, olayın perde arkasında o dönemde çıkan haberlerin dışında herhangi bir şey olmadığını belirtti. 

Buna ek olarak, Cobain’in cesetini ilk olarak bulan kişi Gary Smith isimli elektrik teknisyeniydi. Kendisinin ifadeleri şu şekilde: “Dairede bir şey olduğunu fark ettim ve bunun bir manken olduğunu sandım. Biraz daha yakından baktığımda, onun insan olduğunu fark ettim. Biraz daha yakından baktığımda kan ve kulak gördüm, ve göğsüne dayanmış bir silah vardı“. Bu ifadelerden zaten olayın net olarak intihar olduğu anlaşılıyor.

Gelelim yayınlanmamış fotoğraflara, Kurt Cobain’in ağır bir uyuşturucu bağımlısı olduğu herkes tarafından biliniyor. Bugün yayınlanan haberde Cobain’in uyuşturucu enjektörleri ve diğer malzemelerini barındırdığı kutunun fotoğrafı yayınlandı. Buna ek olarak kendisinin yazdığı son mektup, dosyaların tekrar gözden geçirilmesi sırasında fotoğraflandı. Bu mektup Cobain’in ölümünden 3 gün sonra bulunmuştu.

Konuyla ilgili KIRO7’nin yaptığı belgesel kıvamındaki haberi izlemek için buraya tıklayınız.