Montage of Heck belgeselinin yönetmeni Brett Morgen, Kurt Cobain`in solo albümünün bu yaz yayınlanacağını açıkladı. Albüm ev kayıtlarından oluşuyor. Morgen’ın sözleriyle “ev kayıtlarından oluşan albüm sıcak bir yaz gününde Cobain’in Olympia, Washington’daki evinde onunla birlikte takılırken onun şarkılar mırıldanması gibi hissettiriyor.” 

Kurt Cobain: Montage of Heck 4 Mayıs’ta HBO kanalında gösterime girecek. Belgeselden yayınlanan son klip Kurt’le Courtney Love arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Klipte Courtney Love, Cobain’le bir aile kurarken ne kadar hevesli olduğundan ve onunla daha fazla zamanı olsaydı daha fazla çocuk yapacağından bahsediyor.

Tanrım, evet. Bir bebek yapmak istedik ve ben Aralık ayında Frances hakkında düşünmeye başladım. Yani, Kurt’le evlendiğimizde zaten hamileydim. Sahip olduğumuz tek şey birbirimizdi. Bu yüzden olabildiğince çabuk bir aile kurmak en önemli şeydi. Eğer daha fazla zamanımız olsaydı, emin olun daha fazla çocuk yapardık.

Courtney Love’ın belgesele editörel bir katkısı yok, sadece röportajları yer alıyor; ancak Frances Bean Cobain prodüksiyon yönetiminde yer alıyor.

Filmden birçok klip yayınlandı. Bunların arasında Cobain’in The Beatles’tan “And I Love Her” cover’ı, oturma odasında müzik yapması ve grubun isminin Nirvana olmasına karar vermesi gibi sahneler yer alıyor. 

Festivallerde gösterilmesinin ardından, Montage of Heck 24 Nisan’da ABD tiyatrolarında gösterime girdi. Bu dönemde “En İyi Belgesel Konusu” dalında Akademi Ödülü kazandı. Morgen, filmin Kasım ayında DVD’ye gireceğini ve soundtrack’in solo bir akustik albüm olarak yayınlanacağını söylüyor ancak albümün detayları henüz açıklanmadı.