Fotoğraf: Emrah Sarıiz

Anadolu rock müziğin efsane isimlerinden Kurtalan Ekspres, 45 yıllık yolculuğunda Barış Manço, Cem Karaca, Bahadır Akkuzu gibi iz bırakan isimlerle çalıştı. Bahadır Akkuzu’nun vefatından sonra Göğe Selam albümleri ile başlayan süreçte gerek vokalde gerek enstrümanlarda daha genç isimlerle yoluna devam ediyor.

Zaman içinde Gür Akad, Engin Gökkaya, Serdar Öztop ve Cem Yalçınkaya gibi gitaristler gruba dahil oldu. 13 Ocak’ta ise bir kadro değişikliği daha duyuruldu. Şu sıralar albüm çalışmasında olan köklü grup, sosyal medya hesabından kayıt sürecine ilişkin kolaj bir fotoğraf paylaşmıştı ve gitarda tecrübeli isim Akın Eldes’i görüyorduk. Daha sonra yine sosyal medya hesaplarından grubun gitaristliğinin Cem Yalçınkaya’dan Akın Eldes’e devredildiği açıklandı.

Akın Eldes, Bulutsuzluk Özlemi ve Pinhani gibi önemli gruplarda çalmasının yanı sıra solo kariyeriyle de başarılı olmuş tecrübeli bir gitarist. Daha önce de Kurtalan Ekspres ve Ahmet Güvenç ile çeşitli sahnelerde birlikte çalmıştı ve heyecan verici bir performans göstermişti. Yeni kadrosuyla ve kayıt aşamasında olan albümüyle köklü grup Kurtalan Ekspres’e başarılar diliyoruz.