David Vincent Country Single’ı ile Karşımızda: “Drinking With The Devil”

0
191

Morbid Angel’ın uzun süre boyunca bas gitaristliğini ve solistliğini yapmış olan David Vincent, country türünde single ile karşımızda. Önümüzdeki ay 45’lik plak formatında Chicken Ranch Records etiketiyle satışa çıkacak olan single’ın kayıtlarında ünlü gitarist Danny B. Harvey Vincent’in konuğu oldu. Kayıtlar Texas’taki The Machine Shop’ta gerçekleşti.

Morbid Angel’ın efsanelerinden olan David Vincent’in alışılmadık isyankar tavrı 1980’lerin ortalarından beri müzik dünyasında bir güç unsuru oldu. Vincent, 2015 yılında gruptan beklenmedik bir şekilde ayrılarak Texas’a taşındı ve burada müzikal yönünü bambaşka bir noktaya taşıdı. Yeni çevresinin köklerinden esinlenerek 1970’lerdeki haydutça ve kaçakça tarzdaki country parçalardan esinlenerek besteler yapmaya yöneldi.

Vincent, müzikal yönündeki değişim hakkında şunları söylüyor:

“Birçok müzisyen gibi müziğin her parçasını dinliyor ve ilham alıyorum. Bu değişimin neden günümüzde gerçekleştiği hakkında bir fikrim yok, içimden geldiği gibi üretiyorum ve bugün böyle olmak istiyorum. Müzikal yönümdeki değişim, bir daha metal yapmayacağım anlamına gelmiyor. İçimden ne gelirse onu yaparım.”

Drinking With the Devil ve Buyer Beware performanslarını aşağıdan izleyebilirsiniz.