Queen ve Lady Gaga şu anda Avustralya’yı turluyor. İkili bu turu birleştirdi ve Queen’in 27 Ağustos, Sydney’deki konserinde sahneye beraber çıktı.

The Sydney Morning Herald’ın raporuna göre Gaga, Another One Bites The Dust şarkısı sırasında gecenin konuk yıldızı olarak sahneye çıktı ve Adam Lambert ile şarkıyı söyledi. Gaga giydiği tuhaf kıvırcık siyah peruğu, mücevherlerini ortaya çıkardığı siyah tulumu ve garip çizmeleri ile dikkat çekti.

Hem Gaga’nın hem de Queen’in hayranları da biliyor ki bu olay zamanlama hatası nedeniyle gerçekleşmedi. Gaga, Queen hayranı olduğunu hiçbir zaman saklamadı. Sahne ismini de 1984 çıkışlı Radio Ga Ga şarkısından esinlenerek aldığını söylemişti. Mercury’den de güzel sözlerle bahsetti.

Freddie Mercury’yi çok seviyorum. Freddie, benzersiz biriydi. Bütün pop müziğin en büyük kişiliklerinden biriydi. Sadece bir şarkıcı değildi aynı zamanda fantastik bir oyuncu, bir tiyatro adamı ve kendini çok iyi değiştirebilen biriydi. Kısaca: bir dehaydı.

Bu gecenin Lady Gaga için çok anlamlı olduğu açıkça belliydi. Çünkü Instagram ve Twitter üzerinde paylaştıklarında “dünya üzerinde yaşayan en mutlu kız” olduğunu söyledi. 

Aşağıda Queen’in kendi Facebook sayfasından paylaştığı fotoğrafları ve seyirci çekimi olan videoyu izleyebilirsiniz.