Lamb Of God Logosu Yanlışlıkla Bir Kilisenin Etkinliğinde Kullanıldı

0
55

New York’ta bulunan Salem Kilisesi, Paskalya gününde bir etkinlik düzenlemek istedi. Gösteride, Hz. İsa’nın çarmıha gerildikten sonra 3. gün dirilişi sahnelenmek istendi. Dolayısıyla, bu gösteri için güzel isim bulmak lazımdı. Salem Kilisesi, Lamb Of God ismini uygun görmüş ve internette bulduğu ilk Lamb Of God görselini alıp kullanmış. Google’da Lamb Of God diye aratınca heavy metal grubu çıkıyor fakat Lamb Of God Logo diye aratınca heavy metal grubunun görselleri biraz aşağıda yer alıyor. Yetkililer sayfayı aşağı kaydırsaydı bu karışıklık olmayabilirdi.

Lamb Of God logosu paskalya günü için hazırlanan davetiyelere basıldı ve dağıtıldı. Davetiyeler gösteriden 3 gün önce dağıtılmaya başlanmıştı. Logoyu görüp karışıklık olduğunu anlayanlar kiliseye gidip durumu izah ettiler ve Salem Kilisesi Facebook sayfasında bir duyuru yaptı ;

Paskalya günü sahneleyeceğimiz bir oyun için Lamb Of God ismini uygun görmüştük. Fakat Lamb Of God’ın bir heavy metal grubu olduğundan ve davetiyelerin üzerinde bulunan logonun onlara ait olduğunu bilmiyorduk. Dolayısıyla, davetiyelerin üzerinde bulunan Lamb Of God logosu bir müzik grubuna aittir. Gösterimizin resmi logosu değildir. Bu hata ve kafa karışıklığı için özür dileriz. Gösterimizin ismi Jesus Christ olarak değiştirilmiştir.

Davetiyeyi alanlardan bazıları da Lamb Of God grubunun etkinliğin yapılacağı alanda konser vereceğini düşünmüş.