Geçtiğimiz günlerde bu yılın üçüncü single parçası Overlord’u yayınlayan Lamb of God, tüm metal camiasını büyük bir şaşkınlığa uğratmıştı. Agresif vokalleri ile milenyum çağına damga vuran grup, ilk kez clean vokal deneyerek sevenlerine farklı bir tat vermişti. Alice In Chains tarzında olan parça bana kalırsa gerçekten çok başarılıydı.

V1’e röportaj veren Randy Blythe, konuyla ilgili açıklamalar yapmış. İlerleyen dönemde agresif vokallere ihtiyaç duyup duymayacağı ile ilgili gelen soruya Blythe’in cevabı şekilde olmuş:

Hayır. Kesinlikle hayır. Bir bakıma evet fakat artık 44 yaşına geldim. 21 yıldır bu grupta müzik yapıyorum. Şu an yeni kaydettiğimiz albümde, bir çok yeni şey var. Clean vokalli bir parça var. Chino Moreno‘nun (Deftones vokali) yer aldığı bir parça ve Greg Puciato‘nun (The Dillinger Escape Plan vokali) yer aldığı bir parça var. Neredeyse tamamında clean vokal yaptığım bir parça var. Bu uzun zaman sonra stüdyoda geçirdiğim en eğlenceli zamandı. Çünkü dostum, stüdyoya girip 4-6 saat çığlık atmak adamın kafasını perişan ediyor. Yani hayır, çığlık ve o tarz vokal işleri bundan sonra ihtiyaç duyacağım şeyler değil.

Bu açıklamalar gösteriyor ki, önümüzdeki dönemde bizi çok farklı bir Lamb of God bekliyor olacak. Clean vokalli parça Overlord’u aşağıdan dinleyip, bu yeni tarza bir an önce adapte olmaya bakın. Bence çok güzel olmuş.

Lamb of God’ın yeni albümü VII: Sturm Und Drang, 24 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya sürülecek.