Lars Ulrich bir çok önemli davulcuya ilham kaynağı olmasının yanı sıra, hatrı sayılır bir kitle tarafından performansı devamlı olarak eleştirilen birisi. 52 yaşındaki Ulrich`in halen Metallica`da davul çalıyor olması bir çok kişiye göre tuhaf karşılanabiliyor. Sebebi ise gençken bile hızlı çalmak konusunda problemler yaşayabilen Lars’ın yaşlanmasına rağmen performansının çok fazla etkilenmiyor oluşu.

Lars Ulrich vücut sağlığı için nelere dikkat ettiği merak edilen bir konu. NY Post tarafından yapılan röportajda, Lars Ulrich’e sağlığını ve performansını korumak için neler yaptığı soruldu. Ulrich’in cevabı şu şekilde:

Hemen hemen her gün 30 ila 45 dakika kadar koşuyorum. Bu zaten tahmin edilen bir şey. Uyguladığım diyetin önemli bir parçası yulaflı krep. İçerisinde yumurta beyazı, yulaf, yağsız yogurt ve stavia bitkisi yer alıyor. Bu tarifi fransız bir diyetisyen olan Pierre Dukan’dan aldım. Günde 20 tane bu kreplerden yiyorum ve onlar olmadan yürüyüşe bile çıkmıyorum. Bu benim Metallica’da davul çalmak için aldığım benzinim. 

Canlı performanslarda grubun gerisinde kaldığı düşünülen -bana göre de öyle- Lars Ulrich, Kasım ayında piyasaya sürülecek yeni albümün ilk single parçası Hardwired’da kendisinden beklenmeyecek derece hızlı ve başarılı bir davul performansı göstermiş. Demek ki o performansın sebebi bahsini ettiği yulaflı krepler. Albümün geri kalan parçalarında nasıl bir performans gösterdiğini Kasım ayında öğreneceğiz. 

Metallica’nın yeni albümü “Hardwired… To Self-Destruct” 18 Kasım 2016 tarihinde piyasaya sürülecek. Albümün öncesinde Moth Into Flame isimli ikinci bir single parçanın daha yayımlanmasını bekliyoruz. Bununla ilgili ipuçları albümün yayımlanan ilk trailer’ında bırakılmıştı.