Rock ve metal müziğin ikonlaşmış grupları ve müzisyenleri her geçen gün yaşlılığa teslim olmaya devam ediyorlar. Metallica`nın da bir gün emekliye ayrılacağını biliyoruz. Extra Bladet tarafından gerçekleştirilen röportajda konuşan Lars Ulrich, Metallica’nın emeklilik planlarından ve önümüzdeki dönemde kaç albüm daha beklememiz gerektiğinden söz etti. Açıklamalar şu şekilde:

Eğer her 8 yılda bir yeni albüm yaparsak, önümüzde çok fazla albüm olmayacaktır. Fakat sanıyorum ki bir kaç tane daha yapacağız. Ama bu konunun çok fazla üzerinde durmuyoruz. Şu an önümüzde 2-3 yıllık bir konser süreci var. Kollarımız, dizlerimiz ve boynumuz izin verirse, emeklilik için önümüzde daha çok yıl var. 

Son albümlerinin üzerinden 8 yıl geçmesi ile ilgili neler düşündüğü sorulduğunda ise şu cevabı vermiş:

The Beatles çok daha az bir zamanda albümlerini kaydediyordu. Fakat şu an çok farklı bir dünyadayız. Bir çok konser vermek zorundayız, Lou Reed ile bir albüm yaptık ve ayrıca 2 yılımızı sinema filmimiz için harcadık. San Francisco’da öylece oturup burnumuzu karıştırmadık. 

Mantıklı şeyler söylemiş. Önümüzdeki senelerde en az 2 yeni Metallica albümü daha görebiliriz. Fazlasını zaten kaldırabilirler mi meçhul… Hardwired… To Self-Destruct albümünün çıkış tarihi olan 18 Kasım 2016’yı beklemekteyiz.