Lars Ulrich: “Noel Gallagher Kokaini Bırakmaya Teşvik Etti”

0
182

Glastonbury gibi olaylı bir konserin öncesinde hazırlanırken Lars Ulrich, The Daily Mirror ile yaptığı röportajda merak edilen konulara ve James Hetfield’ın av tutkusuna değindi:

Avlanmak, James’in ailesinde süregelen ve birlikte büyüdüğü bir gelenek. Kalbinde yer alan bir şey ve buna saygı duyuyorum. Kendi istediklerini yapması için zaman veriyorum. Birbirimize böyle şeyler için her zaman destek ve yardımcı oluyoruz.

Oasis’den Noel Gallagher’ın kokaine karşı olan tutumunun onu etkilemesi sorulduğunda ise şöyle cevapladı:

Eskiden, diğer çocuklardan çok daha hızlı sarhoş olurdum. Sonrasında fark ettim ki, eğer biraz kokain karıştırılmış olsaydı parti bitmeden 3 saat önce bir köşede yüzüm yerde sızmış halde olmaktansa daha uzun süre ayakta kalabilirdim. Kokainin sosyal elementlerini ve tehlikesini sevdim. Neredeyse 10 yıl önce, Noel Gallagher’in içinde “Kokain kullanmayı bıraktım.” dediği bir röportajını okudum ve sonrasında çok taze, dürüst ve saf hissettirdi. Onun bu yanını beğeniyorum, hiçbir zaman bağımlı karakter olmadım ve sonrasına bir gün uyandım ve “Yeter” dedim.

Zamanında, uyuşturucu ve alkolle baş eden Metallica üyelerinden Kirk Hammett, Metallica’nın Some Kind of Monster belgeselinde uyuşturucular ve surf hakkında konuşmuştu:

Surf, hayatımda çoğu kötü şeyin yerini aldı.Temel olarak,kullandığım uyuşturucuları kullanmayı ve alkol içmeyi bıraktım.Geceden kalma olduğunuzda veya bütün gece ayakta olduğunuzda surf yapamazsınız ya da en azından ben yapamıyorum.

Aynı belgeselde James Hetfield, rehabilitasyonda kaldığı günlerden sonra verdiği bir röportajda alkolizm ve hayatı hakkında konuştu:

Olabileceğimin en iyisi olmak için çok çalışıyorum. Sahip olduğum şeyleri kaybetmek istemiyorum biliyorum ki sahip olduklarımı kaybedebilirim, bu hayatın bir parçası. Bu tamamiyle benim için yeniden bir doğuş. Hayatıma bakıyorum ve bir sürü yeni yol var. Saplanıp içinden çıkamadığım içki ve kullandığım uyuşturucular öngörülebilir, can sıkıcı şeylerdi. Yaptıklarımda bir heyecan arıyordum ve hepsinin de sonu aynıydı. Diğer gün bir yerde uyanırım, yanımdakini tanımam tamamiyle sarhoşumdur, geceden kalmayımdır, bulunmam gereken bir konser vardır ve de sonucu hep aynıdır. Temiz olduğunuzda hayat daha eğlenceli ve neler olup biteceğini bilmiyorsun.