Metallica denildiği zaman akla ilk gelen isimler şüphesiz ki James Hetfield ve Lars Ulrich. Bu ikilinin olmadığı bir Metallica’yı hayal dahi edemiyorum. Kirk Hammett her ne kadar grubun ilk albümünden bu yana grupta olsa da, konumu itibari ile Lars ve James’in hep 1 veya 2 adım gerisinde kalıyor. 

Rock Baltimore tarafından yapılan röportajda, Lars Ulrich’e şu soru yöneltilmiş: James Hetfield ve kendisi (Lars) olmadan Metallica devam edebilir mi? Lars’ın cevabı şu şekilde:

“Bence oluşacak olan durum, şartların ne olacağı ile alakalı olurdu. Geçmişe dair konuşurken her zaman olabildiğince gerçekçi konuşmaya çalışırım ve yıllar boyunca bir çok boktan konuşma yaptım. Geçmişe döndüğümde beni zorda bırakan bir şey çok şey var ama şu an her ne hissediyorsam, benim için asıl olan odur.

Her neyse, eğer birisi gemiyi terkederse, benim için hayal edemeyeceğim kadar zor olur. “Bilirsin, 35 yıl boyunca güzel zaman geçirdik” diye düşünürüm. Eğer birisi diğer üyeleri devam etmek için teşvik ederse, şunu söyleyebilirim ki şartların ne getireceğini bilemem. Metallica’nın çekirdek üyeler olmadan devam etmesini hayal etmek benim için çok zor. Fakat şartların ne getireceğini bilemezsiniz.”

Lars görünen o ki çok ufak da olsa bir açık kapı bırakıyor. Diğer üyeleri gömerse, yoluna bakabilir… Beklerim ve şaşırmam.

James Hetfield ve Lars Ulrich olmadan, Metallica’nın devam edebilmesi bana göre mümkün değil. Böyle bir şeyi ben hayal edemiyorum. Tek bildiğim şey, eğer James’in başına bir iş gelirse vokal tarzı olarak M. Shadows onun yerini tutabilir.

Ancak onun gibi gitar riff’i yazabilecek birinin gelmesi mümkün gözükmüyor. Kirk’ün eline kalırsa gitar işi, hepimizin bekleyeceği üzere, gitar riff’lerini kaydettiği telefonu kaybedebilir. Bunu istemeyiz. James Hetfield’a hiçbir şey olmasın…

Bu haberin en tuhaf yanı, üstteki iki paragraf. Ciddi ciddi bunları düşünüyor ve yazıyor olmak çok tuhaf. =D Her neyse…