M. Shadows, Avenged Sevenfold’un Sürpriz Albüm Yayımlama Kararının Perde Arkasını Anlattı

0
210

Amerikalı metal grubu Avenged Sevenfold, geçtiğimiz yıl “The Stage” albümünü hiçbir ön duyuru yapmadan yayımlamıştı. Bu sebepten dolayı albümün satış rakamları büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Full Metal Jackie tarafından yapılan röportajda konuşan vokalist M. Shadows, albümü sessiz sedasız yayınlama fikrinin nasıl ortaya çıktığı ile ilgili açıklamalar yaptı ve şunları söyledi:

Müziğimizi insanlara ulaştırmanın farklı bir yolunu bulmayı deniyorduk, özellikle fanları heyecanlandırmak için. Ayrıca, insanların artık bir şeylere ulaşması çok kısa sürüyor, internet buna olanak sağlıyor. Yalnızca bulmacayı çözmeye çalışıyorduk.

Ve bir şey daha, aylarca süren tanıtım ve promosyon süreçlerinden, single parçalar sürerek insanları germek gibi şeylerden gerçekten uzak durmak istedik. Bu sebepten, yaptığımız şey bu işi yapmanın bir başka yoluydu. Bu dünyanın en iyi planı mıydı bilmiyorum ama sonuç olarak bu bir plandı, farklıydı ve bizi çok heyecanlandırmıştı.”

Sonuç olarak bu plan tutmadı. Bundan sonra bu tarz atraksiyonlar denemezler. Zira bana kalırsa The Stage albümü gerçekten mükemmel bir albümdü ve beklenen ilgiyi bir türlü göremedi.