Lars Ulrich’ten Mogwai’ye: “Siz de Kimsiniz?”

0
118

Birkaç gün önce Mogwai, Metallica hakkında bir takım açıklamalarda bulunmuştu. Davulcu Lars Ulrich’i hedef alan Barry Burns, Lars’a “son derece kötü” ve “berbat” yakıştırmalarında bulunmuştu. Bu yorumlardan sonra Lars Ulrich de geciktirmeden cevabı verdi.

Bu seneki Glastonbury Festivali’nde Metallica ve Mogwai aynı anda farklı sahnelerde çalacaklar. Belki de metalin en büyüklerinden biri ile yarışmak zor olduğu için Mogwai, verdiği röportajda Metallica’yı böyle taşlamıştır.

Diğer bir Glastonbury Festival haberinde ise sorun James Hetfield’ın “The Huntbelgeselini seslendirecek olması ve avlanmayı sevmesi.

MetalHammer’a konuşan Ulrich şunları söyledi:

Glastonbury… İngiltere’deki Kutsal Kase gibi ve elbetteki biz buna saygı duyuyoruz. Ama biri oturur ve toplanan imzalar (Metallica’nın festivalden çıkarılması için) veya diğerlerinin neler söylediği hakkında konuşursa, işte bu işte bir saçmalık vardır.
Genelde bu tür şeylere karşı gözümüz kör, kulağımız sağırdır. Eğer Rolling Stones’tan Mick Jagger, Arctic Monkeys’ten Alex Turner gibi isimlerin söyleyecekleri varsa, peki tamam. Hatta harika. Ama eğer başka gruptan başa biri iseniz… Ne? Siz de kimsiniz? Evet söyledikleriniz biraz saçma.

Glastonbury Festivali bu sene 25-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.