Linkin Park, yeni stüdyo albümü için kendini stüdyoya kilitlemiş vaziyette. Grup bu yılın başında 2012’de piyasaya sürülen “Living Things” albümünü takip eden stüdyo albümünü hazırlamakla meşgul. Mike Shinoda teklifler üzerine grubun, Haziran’da Download Festivali’ni sallayacaklarını açıkladı.

Gitarist Brad Delson, LP Warriors’ın yeni dönüşümden tatmin olduklarını söylüyor. Music Radar’a “yeni albümde bol bol solo var.” diyerek konuştu. Açıklamalarının devamında ise şunları söyledi:

Ve bu daha önce sololardan nefret ettiğimi söyleyen kişiler için; dinleyici olarak sololardan nefret etmiyorum, sadece çalmayı sevmiyorum. Daha önce şarkıların , onlara böyle estetik katmamızı istemediklerini düşünüyordum. Bu yeni yazılan şarkılar ise bana adeta ‘Solo isteriz!’ diye bağırıyorlar. Hepsinin bir solosu olması gerektiğini hissediyorum.

Brad ayrıca, grubun yakında bir single parça yayınlamaya karar verdiğini söyledi. “Er ya da geç müzik yapmak istiyoruz. Zaman, şarkı için tam kararında akıyor. Şimdiden iki şarkının kaydını bitirdik ve ‘Guilty All The Same’ bütün kaydın göz bebeği olacak gibime geliyor. Bizim için, şarkının ton olarak albüme önderlik etmesi harika.” şeklinde konuştu. Brad, albümün yaza doğru piyasaya sürüleceğini açıkladı.