Avenged Sevenfold’un mobil oyunu Hail to the King: Deathbat ile ilgili bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Oyunun sadece mobile çıkacağını hatırlatalım. PC ve PS versiyonları hakkında bir açıklama veya çalışma henüz yok.

M. Shadows oyun hakkında bilgi ve ipucu verdi:

Oyunda, oynamayı seçeceğiniz karakterler bizler olacağız. Elbette güncel kadrodan her isim olacak. Her karakterin kendine özgü yetenekleri var. Büyücü, savaşçı gibi. Jimmy ‘The Rev’ Sullivan da oyundaki karakter kadrosuna dahil edildi. The Rev karakterini açmak için oyundaki bölümleri geçip kilidi açmak zorundasınız. 

Oyundaki karakterlerin yeteneklerini biz seçtik. Mesela Arin, savaşçı rolünü üstlenmek istedi. Ona iki eliyle tutabileceği kılıç verdik. Arin ile oyunda büyük katliamlar yapabilirsiniz. Zacky ise beysbol sopası istedi. Daha önce bu tarz bir oyunda beysbol sopası kullanılmamıştır herhalde. Zacky elindeki sopayı uzaklara fırlatabilme özelliğine sahip. Synsyter Gates oyunda büyücüyü oynuyor. Yanında küçük bir iblis dolaştırıyor. Büyücü ile uzaktaki yaratıklara bomba atıp zarar verebiliyorsunuz. Büyücü saldırılarının sesleri üzerinde çok çalıştık. Özel efektleri bolca kullandık. Johnny’nin oyundaki rolü savaşçıya benziyor diyebilirim. Fakat büyü de yapıyor. İki sınıfın karışımı gibi oldu. Johhny’de cehennem kılıcı eşyası var. Bu kılıçla yaratıklara yakın temasla saldırıyor ve uzaktan büyü de yapabiliyor. Ben de suikastçi rolünü üstlendim. Etrafa siyah dumanlar saçıp, görünmez olabiliyorum. 

Oyundaki tüm müzikler Avenged Sevenfold’a ait. Hatta bazı şarkılar daha önce dinlemediğiniz şarkılar. Oyun vasıtasıyla şarkıları dinleyebilirsiniz. Oyun üzerinde hala çalışıyoruz. Eksiklerimiz var. Tüm eksikler ve hatalar giderildikten sonra sizlere sunacağız.

Oyunun ne zaman çıkacağı belli değil ancak yabancı forumlarda okuduğum yazılarda, oyunun Ağustos sonunda çıkacağı söyleniyor.