Yüzyüzeyken Konuşuruz, 23 Ocak`ta sosyal platformlar aracılığıyla grubun dağıldığını duyurmuştu. Grubun sevenleri bu haber karşısında şok oldu. Müzik sektörüne bomba gibi düşen bu haber hakkında üç isim, Maksimum Rock programına konuştu.

Deniz Durukan, Murat Meriç ve Merve Tunç Yüzyüzeyken Konuşuruz`un dağılması konusundaki düşüncelerini Güven Erkin Erkal başta olmak üzere dinleyicilerle paylaştı.

Deniz Durukan:

Öncelikle böyle bir grubun dağılması hepimizi çok üzdü. Dağılmanın iç yüzünü bilmeden konuşmak ne kadar doğru bilemiyorum ama Kaan Boşnak`ın grup üyelerinin haberi olmadan, sosyal medya üzerinden grubun bittiğini duyurması bana pek etik bir davranış gibi gelmedi. Cümlelerde yer alan abartılı bir proje ifadesi de bizi rahatsız etti. Kendi evinde deplasmandaymış gibi hissetmiştir belki. Kaan`ın müzisyen yanı olduğu kadar şair tarafı da var. Şairler duygusal ve ani tepkiler verebiliyor. Grup dağıldı, üzüldük ama Kaan`ın kariyerine tek başına devam edeceğini düşünüyorum.

Murat Meriç:

Yüzyüzeyken Konuşuruz gibi gruplara ihtiyacımız var. Sözleri ve müziği çok iyiydi. Takip ettiğim gruplar arasındaydı. Son dönemde bu kadar etkili çıkış yapan grup görmek zor. Grubun dağılmasına rağmen, Kaan`ın müziği bırakacağını sanmıyorum. Kaan akıllı ve yetenekli biri. Bir sonraki adımını bekliyoruz.

Merve Tunç:

Bu haber karşısında hepimiz çok üzüldük. Neye uğradığımızı şaşırdık. Çok erken bir veda oldu. Kaan`ın bu açıklamayı tek başına yapmış olması, diğer grup üyelerinin sosyal medyadan bunu öğrenmesi kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Yüzyüzeyken Konuşuruz maalesef ki bitti ama Kaan Boşnak yola devam edecektir. Ben, ilerleyen zamanlarda bir ayrım olacağını düşünüyorum. Kaan Boşnak kariyerine devam ederse, Yüzyüzeyken Konuşuruz hayranları ile aralarında bir ayrım yaşanabilir, dinleyici bölünebilir.

Maksimum Rock`ta bu konu haricinde Dikey, Ediz Hafızoğlu, Fırat Tanış, Yavuz Akyazıcı, Dorian, Cemali, Deniz Demiröz ve İyi Gün Dostları konuşuldu.