Stüdyoda kayıt çalışmalarına devam eden ve grubun 40 yılı kapsamında büyük bir turneye çıkacağı haberi duyurulmuş olan AC/DC’de büyük bir şok yaşanıyor. Malcolm Young’ın sağlık sorunları iyiden iyiye artmış durumda ve daha fazla grup ile devam edemeyecek vaziyette olduğu duyuruldu. Olaylar henüz çok taze ve resmi bir açıklama yok. Son 1 gün içinde konu ile ilgili bir çok resmi olmayan fakat güvenilir olan açıklamalar yapıldı. İşte o açıklamalar ve son durum:

Her şey Avustralya’da yayın yapmakta olan 3AW isimli radyonun sunucularından Peter Ford’unyaptığı şu açıklama ile başladı:

Bir daha onların kayıt yaptığını ya da sahneye çıktığını duyamayabiliriz. Bir takım üzücü detaylar var. Malcolm Young, grubun kurucu üyelerinden biri, kendisi ailesi ile vakit geçirmek için Avustralya’ya geri döndü ve bazı özel sebeplerinden ötürü grup ile devam etmeyebilir”

Bu açıklama bu sabah bomba etkisi yarattığı sırada başka açıklamalar da peş peşe yapılmaya başlandı. AC/DC’nin önceki vokalistlerinden Dave Evans’ın oğlu Mark Evans, Twitter üzerinden şu açıklamaları yaptı:

Malcolm Young çok hasta. Rose Young (Malcolm’un kızı) bu sabah babamla konuştu. Evet, grup artık bitti. Artık yeni bir konser ya da albüm olmayacak.”

Son olarak bu tweet’lerden yaklaşık bir saat sonra Avustralyalı gazeteci Darryl Mason son acı verici açıklamaları yaptı:

Geçtiğimiz günlerde AC/DC kayıt için stüdyoda bulunuyordu ve Malcolm nasıl gitar çalacağını unuttuğunu fark etti. Bunun sebebi beyninde bulunan bir pıhtı. AC/DC Malcolm ile birlikte çalmaya ve kayıt yapmaya devam edemez.

Bu açıklamaların ardından gözler AC/DC’nin diğer üyelerine çevrilmiş vaziyette. Herkes olayların resmi bir ağızdan net bir biçimde açıklanmasını bekliyor. Yeni açıklamalar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.