Malcolm Young Düşünme Yetisini Büyük Oranda Kaybetti

0
75

AC/DC’nin kurucu üyelerinden ritim gitarist Malcolm Young, demans hastalığı sebebiyle düşünce yetisindeki bozuklukların ortaya çıkmasının ardından gruptaki görevinden ayrılmıştı. Kendisinin sağlık durumu ile ilgili iyi haberler beklerken ne yazık ki yine kötü bir haberi sizlere duyurmak zorunda kalıyoruz.

The Sidney Morning Herald’ın haberine göre halk arasında bunama olarak bilinen demans hastalığına yakalanan Malcolm Young’ın durumu her geçen gün daha da kötüleşiyor. Öyle ki tedavisinin devam edebilmesi için Malcolm Young’ın evine tam zamanlı hemşireler tahsis edilmiş durumda. Young ailesi konuyla ilgili şunları söylüyor:

Eğer onunla aynı odadaysanız ve bir dakikalığına çıkıp tekrar geri gelirseniz, sizin kim olduğunuzu hatırlayamıyor. Kısa zaman hafızasını tamamen kaybetmiş durumda. Karısı Linda sürekli onunla ilgileniyor.

Geçtiğimiz günlerde AC/DC’nin kayıt şirketi Columbia Records’tan gelen açıklamada Malcolm Young’ın durumunun ciddi olduğu ve bir daha asla grup ile sahne alamayacağı bildirilmişti. Son gelen haberler bu açıklamayı doğrular nitelikte oldu diyebiliriz. Düşünme yetisini büyük oranda kaybeden Malcolm Young’ın bir daha müzik yapabilmesi çok zor görünüyor.