Maroon 5 frontmani Adam Levine kendisi ile yapılan röportajda rock müziğin etkisinin kalmadığını ve öldüğünü söyledi.

Adam Levine, verdiği röportajda hip-hop ve pop gruplarını övdü ve rock müziğin artık etkisinin kalmadığını, öldüğünü söyledi. Gazetecinin “Yaptığın müziği nasıl tanımlarsın. Pop, rock ya da urban müzik mi?” sorusuna Adam Levine şöyle yanıt verdi:

“Bu gruba özgü bir durum. Geçmişe dönüp Maroon 5’ın ilk albümünden şu ana kadarki müziğe baktığımızda hip-hop, r&b tarzlarının etkisi olduğu gibi müziğin tüm ritmik biçimlerinin varlığının da söz konusu olduğunu görürsünüz.

Ama rock müzik bu konuda hiçbir yerde. Nerede olduğunu bilmiyorum. Eğer etrafımızda böyle bir şey varsa kimse hala beni bir rock partisine davet etmedi.

Müzikteki tüm yenilikler ve inanılmaz yeni fikirler hip-hop’tan çıkıyor. Hip-Hop hepsinden daha iyi. Hip-Hop acayip bir müzik ve öncü olan bir müzik türü. İnsanlar hip-hop’ı bu yüzden seviyorlar. Bir şarkının ana kriteri sonsuza kadar dinlenebilmesi, yaşaması olmalı. Benim şarkıdaki kriterim de böyle. Eğer bunu yapamazsam, böyle şarkı yapacak ruhum ve kalbim yok demektir. Aslında bu kadar basit.”