Mars yüzeyinde akışkan halde su bulunması tüm Dünya`da gündemi meşgul eden en önemli gelişme konumunda. NASA tarafından ortaya çıkartılan bu keşfin arkasında ise geçmişte death metal gitaristliği yapmış Lujendra “Luju” Ojha var.

25 yaşındaki Lujendra Ojha, “Mars Reconnaissance Orbiter” isimli araştırma grubunda yer alıyor ve Mars’ta bulunan su keşfinin en önemli kişilerinden biri. Hatta bu keşfi televizyon kanallarında ilk olarak duyuran ve konuyla ilgili açıklamaları yapan kişi. Kendisinin şu an ünlü bir bilim adamı olduğuna bakmayın, halen öğrenimine devam ediyor. Geçmişte gitaristlik yaptığı dönemle ilgili CNet’e şu açıklamaları yapmış:

Bu önceki hayatımdı, müzik ile bir çeşit yoksulluk içindeydim. Yeterince para kazanamıyordum ve ‘müziği salla’ dedim, belki orada daha çok para vardır diyerek bilime yöneldim. Fakat bilimde de yeterince para yokmuş.

Bilim adamı death metal gitaristimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. Kendisinin Mars’taki su ile ilgili yaptığı açıklamalara ve gitaristlik fotoğrafına aşağıdan göz atabilirsiniz.