Marty Friedman, Megadeth’e Geri Mi Dönüyor?

0
96

Chris Broderick ve Shawn Drover’ın Megadeth kadrosundan ayrılmasının ardından ortaya çıkan spekülasyonların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de grubun geçmiş dönemine damgasını vurmuş efsane gitaristi Marty Friedman’ın tekrar kadroya dahil olabileceği konuşuluyor. Friedman’ın resmi web sitesinin Google açıklamasında “resmi Megadeth gitaristi” yazıyor olması, henüz açıklanmamış resmi bir haberin siteye aktarılması sonucu oluşmuş olabilme ihtimalini ortaya çıkardı. Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama şimdilik yer almadı.

Buna ek olarak Arch Enemy’den geçtiğimiz günlerde ayrıldığını açıklayan Nick Cordle’ın, Megadeth kadrosuna dahil olabileceği yönünde spekülasyonlar da yapılmakta. Grubun bir diğer eski gitaristi Glen Drover ise, kesinlikle Megadeth’e geri dönmeyeceğini açıkladı. 

Megadeth’in davulcu boşluğunu doldurması için akıllara gelen ilk isimler Dave Lombardo ve Mike Portnoy idi. Dave Lombardo, teklif edilmesi halinde Megadeth’te çalmak isteyeceğini açıkladı. Portnoy ise herhangi bir açıklama yapmadı. Neler olacağını bekleyip, hep birlikte göreceğiz.