Marty Friedman Megadeth`in Kadrosunu Değerlendirdi: “Hepsini Kardeşim Gibi Severim”

0
40

2000`de Marty Friedman solo albüm çıkardı ve Megadeth`ten ayrıldı. O günden beri ne zaman Megadeth`te gitarist boşluğu olsa, Marty akıllara gelen ilk isim oluyor.

Megadeth 2 Nisan`da yeni gitaristini resmi olarak duyurmuştu: Kiko Loureiro. Davulda ise Chris Adler var. Marty Friedman Şili`de bulunan Radio Cooperative`e röportaj verdi. Röportajında Megadeth`in kadrosunu değerlendirdi ve Dave Mustaine ile olan ilişkisinden bahsetti:

Evet, grupta değilim. Megadeth`te olma gibi bir planım da yoktu. Ama şunu söyleyebilirim ki, Megadeth üyelerinin hepsiyle çok çok iyi arkadaşım. Hepsini kardeşim gibi seviyorum, destekliyorum. Belki bir gün geri dönerim fakat bunun için heyecanlanmıyorum.

Megadeth`ten ayrıldıktan sonra gruba geri dönmek için girişimleri olup olmadığı soruluyor:

Eskiden gruba dönmek için girişimlerim oldu. Ama şu an gruba dönmem için bir sebep yok. Grubun eski gitaristi olmam dönmem için yeterli bir sebep değil. Eğer geri dönecek olursam elimde güçlü nedenler olması gerekir.

Marty, röportajı sırasında Dave Mustaine ile ilgili düşüncelerini de aktardı:

Mustaine ile çalışmak dışarıdan görüldüğü gibi zor değil. Mustaine ile sonsuza dek arkadaşız. Aramızda bir problem yok. Bazen sert çıkışları olsa da birlikte 10 sene geçirdik. Bu uzun bir süre. Dave ile çalışmak zevkli ve eğlencelidir.

Megadeth Mayıs`ta stüdyoya girecek. Dave Mustaine`nin yeni üyelerle nasıl çalışacağı merak ediliyor. Şarkıların gitar kısımlarını tamamen kendi mi üstlenecek, yoksa Kiko`yu da üretim aşamasına dahil edecek mi sorusu tartışılıyor.