2014’ün ilgi çeken etkinlikleri arasında yer alan “Motörhead’s Motorboat” organizasyonunda kadro değişikliğine gidiliyor. Anthrax, Motörhead, Testament, Zakk Wylde ve Megadeth gibi metal müziğin büyük isimlerinin bir arada olacağı etkinlikte, Megadeth sahne alamayacak.

Eylül’ün başında Dave Mustaine’in omurgasında ağrılar başladı. Ağrılar dayanılmayacak düzeye geldiği zaman Dave hastaneye gitti ve sağlık kontrolünden geçti. Doktorların raporlarına göre, Dave’in omurgasında zedelenmeler var. Bu zedelenmeler omurgada şiddetli ağrılar yaratıyor. Doktorlar bu ağrıların geçmesinin ilaçla mümkün olmayacağını, ameliyatın şart olduğunu söylüyor. Bu yüzden Dave Mustaine 8 hafta içerisindeki bütün konserlerini, organizasyonlarını iptal etti. Dolayısıyla Megadeth’in 8 hafta dinleneceğini söyleyebiliriz.

Motorboat organizasyonunda bulunan ASK4 Entertainment’ın yetkili ismi Alan Koenig şunları söylüyor:

Megadeth ne yazık ki Motorboat’ta yer alamayacak. Dave Mustaine’in dinlenmesi gerekiyor. Medyada “Dave yerine başka vokalle çıksınlar” gibi söylemler oldu fakat bu mümkün değil. Megadeth’i Megadeth yapan Dave Mustaine’dir. Zaten grup arkadaşları da böyle bir fikre sıcak bakmıyor. 

Ancak, Chris Broderick ve David Ellefson gemide bizimle birlikte olacak. Dave orada olmayacağı için sahneye çıkıp çalmayacaklar. Megadeth hayranlarını üzmemek için gemide olacaklar. Umarım önümüzdeki etkinlikte bir sorun çıkmaz ve metalin büyük isimleri hep birlikte burada olur.

Motorboat 22 Eylül günü Miami sahilinden ayrılacak ve 4 gün boyunca kıyı kıyı dolaşacak. 26 Eylül’de tekrar Miami’ye dönecek ve etkinlik sona erecek. Motorboat’ta yer alacak isimler; Anthrax, Testament, Down, High On Fire, Kill Devil Hill, Zakk Wylde, Jim Breuer Band, Danko Jones, Fireball Ministry, Wilson ve Cilver.