Megadeth, 2016 yılında Dystopia albümünü yayımlamış ve dünya çapında büyük yankı uyandıran bu albüm ile sevenlerini mutlu etmişti. Ayrıca, TG okurları tarafından belirlenen yılın en iyi albümleri anketinde birinci olmayı başarmıştı.

Dave Mustaine önderliğindeki grup, görünüşe göre yeni bir albüm için çok fazla beklemeyi düşünmüyor. Katt Rock tarafından yapılan röportajda konuşan Dave Mustaine, yeni albüm için çalışmalara başlayacakları tarihi açıkladı. Şu şekilde konuştu:

Stüdyoya geri dönmeyi planlıyoruz. Muhtemelen bu yılın sonunda stüdyoya gireceğiz ve yeni fikirler üzerinde çalışmaya başlayacağız. Kasım ya da Aralık ayını düşünüyoruz, ve aslına bakarsanız bunu daha dün konuştuk.”

Grubun yeni albümünde, geçmiş albümde yer alan Lamb Of God davulcusu Chris Adler yer almayacak. Onun yerine gruba dahil edilen Dirk Verbeuren, stüdyoda da grubun davullarını çalacak.

Nasıl bir albüm ortaya çıkacak, bekleyip göreceğiz. Bu kadar erken stüdyoya giriyor olmaları, 2018 yılının son çeyreğinde yeni bir albümle karşı karşıya kalacağımız anlamına geliyor olabilir.