Rob Trujillo’nun oğlu Tye, Korn ile sahneye çıkarak zor bir işi başarmıştı. Korn şarkılarını kısa sürede hatasız çalan genç bas gitarist gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Rob Trujillo, KFMX röportajında oğlunun geçirdiği süreci şöyle özetledi:

“Her şeyi kendi başardı. Jonathan ve Fieldy ile Minneapolis’e gidiyorduk. Metallica konseri vardı. Fieldy, Tye’ı Instagram’dan takip ettiğini ve harika çaldığını söyledi. Tye ile ilk kez tanıştıkları gün beni kenara çekip “Güney Amerika turnesine gidemem, oğlunu ciddi ciddi Korn sahnesinde düşünüyorum” dedi.

Gerçekten inanamadım. Setlist’i gönderdi ve birkaç ay sonra benimle tekrar temasa geçtiler. Tye’a “bunu yapmak istiyorsan deneyebilirsin” dedim. Tarihleri gözden geçirdik. Metallica ve Korn konserleri birbirine yakındı. Tye’ın yanında olmalıydım.

Beni etkileyen şey ise Tye’ın 5 telli bas gitar çalmasıydı. 5 telli kullanmazdı. Ayrıca slap tekniğini kullanıyordu. Üstüne çok düştüğü bir teknik değildi. Korn’un neye ihtiyacı varsa ona dönüşmüştü. “Burada geçicisin, kendi stilinden uzaklaşma. Ama elinden geleni de yap” dedim. Her gün setlist’te olan şarkıları çalıyordu.

Diğer taraftan aklıma şunlar geliyordu. Güney Amerika’ya indiğimizde neler olacak? Hastalanırsa ne yaparız? Yanlış nota basarsa neler olur? Büyük sahnede çılgın seyirciler karşısında donup kalır mı gibi sorular kafamı meşgul ediyordu. Fiziksel olarak güçlendi ve inanılmaz bir performans ortaya koydu. Korn fiziğe dayalı bir grup. Çok hareketliler, headbang yapıyorlar. Tye onlara uyum sağladı.

Hepimiz Tye adına mutluyuz. Beni gururlandırıyor. Bütün bunlar O istediği için oldu. Yardım edebileceğim noktalarda yanında olacağım. Bugünlerde şarkı yazma konusunda çok istekli gözüküyor.”

Korn’un Facebook’tan paylaştığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kicking off our Latin American tour in Bogota with Tye Trujillo.We love you, Colombia!Tickets: Korn.com/tour

Posted by Korn on Dienstag, 18. April 2017